< návrat zpět

Advent ve školní družině

Čas očekávání nejkrásnějších svátků v roce se odrazil i na činnosti naší školní družny - ať už to byla příprava vystoupení na vánoční besídku, vytváření rekvizit a převleků, zdobení hrnečků ubrouskovou technikou jako dárek pro rodiče, odlévání plovoucích svíček. Zbyl čas i na chvíle zastavení a pohody u adventní svíčky s šípkovým čajem a pohádkou.

Děti si od 1. prosince odnášely po jednom sáčku z adventního čajového kalendáře, aby mohly lépe pozorovat, jak čas běží a Štědrý den se blíží. Vyvrcholením celého období a odměnou za zdařilou besídku nám bylo páteční nadělování (19.12.). Nejprve nadělovaly děti zvířátkům do krmelce. Ačkoliv ráno bylo deštivo, nakonec se počasí umoudřilo a cestu do lesíka zpříjemnil poprašek sněhu. Po návratu do školy jsme si připomněli některé vánoční tradice a přivítali pana starostu, který nás přišel navštívit. Pak nastalo nadělování a dárečková tombola. Pod nazdobeným stromečkem se objevily nové hračky do družiny - stavebnice Lego, několik společenských her, kadeřnické potřeby pro děvčata, dřevěná stavebnice, nové pastelky a fixy. Děti si vydržely s nadílkou hrát až do pozdního odpoledne, takže ani nezbyl čas na připravený film.

V lednu nás čeká družinový minikarneval a příprava na 9. masopustní průvod, konající se 24.února 2009.